Poytherm Yalıtım, ihracat için altyapısını kurdu!Poytherm Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Poyraz, ilk ihracatlarını Gürcistan’a gerçekleştirdiklerini bildirdi

Poytherm markası altında 2011 yılından beri Ordu'da genleştirilmiş polistiren levha üzerine üretim yaptıklarını söyleyen P.P. Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Poyraz, bugün itibarıyla 6 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 16 bin metrekare alana sahip olan modern standartlardaki tesisinde faaliyet gösterdiklerini ifade etti. Yurtiçi pazar dışında ihracat içinde tüm alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını belirten Poyraz, ilk ihracatlarını Gürcistan'a gerçekleştirdiklerini bildirdi. P.P. Isı Yalıtım'ın 4 milyon dolar yatırım bedeliyle kurulan tesislerinde müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda her ölçüde EPS ısı yalıtım levhaları, board, asmolen, söve yapımında kullanılan blok form üretimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Poyraz, yıllık 600 bin metreküp ısı yalıtım levhası üretme kapasitesine sahip tesislerinde yaklaşık 50 kişi istihdam edildiğini dile getirdi.  
 


Üretim kapasitelerinin bölgede aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların toplam üretim kapasitelerinden daha fazla olduğunu iddia eden Rıfat Poyraz, “P.P Yalıtım A.Ş. olarak ısı yalıtım sektörünün tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelik ve kalitede ürünler sunmayı ve tesisimizdeki son teknoloji ve yüksek üretkenlik ile ürün yelpazesini geliştirmeyi planlıyoruz.  Kısa zamanda pazarda lider marka olmayı kendimize hedef olarak seçtik. Firmamız TSE, ISO 9001, belgelerine sahiptir. Aynı zamanda Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) ve EPSDER üyesi üretici firmasıyız. Kaliteden taviz vermeden, karşılıklı güven, insana ve çevreye saygı ve yalıtım bilincini yayarak büyümek P.P. Yalıtım'ın öncelikli hedefleri arasındadır” diye konuştu.
 
Toplumda enerji tasarrufu duyarlılığının arttıkça sektörün daha iyi noktalara ulaşacağını anımsatan Poyraz, “Her sektörde olduğu gibi bizim sektörde de merdivenaltı üreticilerin faaliyetlerinden dolayı piyasa dengelerini kontrol etmek zor. Bu sebepten dolayı ilgili kurumların bu tür firmaların faaliyetlerini kontrol altına alarak standart dışı üretim yapmaları engellenmelidir” şeklinde konuştu.


< Tüm Haberler

Sosyal Medyada Bizi İzleyin

Bizleri sosyal medyada da takip edebilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Güncel haberlerimizi takip etmek ister misiniz?

Poytherm Isı Yalıtım Sistemleri

Danışma Hattı

Yukarı Çık